Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda o kryzysie migracyjnym: Jeżeli mamy zapobiec kryzysowi migracyjnemu, musimy działać u źródeł

PP 13:41 19 maja 2017
deon.pl
„Polska jest otwarta na tych, którzy chcą przyjechać i potrzebują pomocy, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest trzymany i przywożony siłą, zwłaszcza jeżeli ten ktoś nie narusza prawa.

Wczesnym popołudniem zostały wygłoszone krótkie deklaracje prezydentów Polski i Niemiec w sprawie uchodźców. Pytania reporterów dotyczyły przeważnie tematu relokacji kolejnych kwot migrantów. Na pytanie ‘czy Polska powinna przyjąć uchodźców’ prezydent Andrzej Duda odpowiedział jasno:

„Polska jest otwarta na tych, którzy chcą przyjechać i potrzebują pomocy, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest trzymany i przywożony siłą, zwłaszcza jeżeli ten ktoś nie narusza prawa. Jak słyszę o przymusowym przywożeniu ludzi, to mówię stanowcze nie. Wydaliśmy 1.3 mln wiz dla Ukraińców i Białorusinów. Wywiązujemy się jako państwo z granicy strefy Schengen. Wielu z przybyłych do nas pracuje, ma unormowane warunki życia.

Niemiecka reporterka spytała w wkład Polski w powstrzymanie kolejnych fal migrantów, zaznaczając, że przepływ ich do Europy jest liczony w setkach tysięcy. Andrzej Duda wyraził zaangażowanie w tę sprawę:

„Jeżeli mamy zapobiec kryzysowi migracyjnemu, musimy działać u źródeł – to tam potrzebna jest pomoc i tam mają być kierowane środki, by ta pomoc była realna. Jesteśmy w różnych koalicjach międzynarodowych i antyterrorystycznych, więc działamy zarówno materialnie jak i humanitarnie.”

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze