Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: mieszkańcy obszarów wiejskich potrzebują warunków, by móc konkurować pod względem jakości życia z mieszkańcami dużych miast

PR 13:25 22 maja 2019
Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda, podsumowując w Belwederze cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” mówił, że mieszkańcy obszarów wiejskich potrzebują rozwoju infrastruktury, dostępu do dobrej edukacji, do szerokopasmowego internetu. - Potrzebują stworzenia takich warunków, by móc konkurować pod względem jakości życia z mieszkańcami dużych miast – stwierdził.

 

 – Oczywiście na wsi nigdy nie będzie tak, jak w dużym mieście. Ale konkurowanie polega na tym, że obszar wiejski jest w stanie zaoferować takie pozytywne elementy, których nie jest w stanie zaoferować obszar miejski: więcej spokoju, więcej ciszy, więcej czystego powietrza, większy dostęp do rekreacji – zastrzegł prezydent.

Prezydent podziękował wszystkim uczestnikom konferencji, a szczególnie przedstawicielom rządu. Podkreślił, że po raz pierwszy najwyższe władze tak silnie zaangażowały się w sprawy dotyczące mieszkańców wsi. 

Cykl siedmiu konferencji skierowanych do mieszkańców wsi, które zorganizowano w ostatnich miesiącach w pięciu województwach (wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie i lubuskie), został zainicjowany przez Andrzeja Dudę.

Głównym celem tych spotkań było przekazanie informacji o aktualnych działaniach i programach pomocowych oferowanych przez rząd mieszkańcom obszarów wiejskich oraz inicjatywach prezydenckich. Mowa m.in.: o ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, zmianach w kodeksie prawa cywilnego polegających na likwidacji nieuzasadnionego uprzywilejowania instytucji kredytowych w zakresie możliwości naliczania odsetek od zaległych odsetek oraz projekcie ustawy o realizowaniu usług społecznych przez Centrum Usług Społecznych.

 

Czytaj także:

Brudziński po nawałnicach nad Polską: wszyscy dotknięci tragedią mogą liczyć na pomoc ze strony państwa

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze