Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: Konstytucja powinna uregulować kwestię emerytur rolniczych

M.N. 16:43 22 listopada 2017
Wikimedia Commons
– Kwestia emerytur rolniczych powinna zostać uregulowana w konstytucji - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, podczas konferencji zatytułowanej „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi” w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Zdaniem prezydenta kwestii dotykających polskiego rolnictwa jest całkiem sporo.

– Kwestia wieku emerytalnego jako prawa obywatelskiego jest źle uregulowana w obecnej konstytucji. Bo, gdyby była dobrze uregulowana, to nie dałoby się tego wieku podwyższyć wszystkim Polakom do 67 r. ż. (...). Nie dałoby się tego zrobić, bo albo nie byłoby to możliwe zwykłą większością w Sejmie albo TK, gdyby była dobra konstytucyjna regulacja, nie uznałby takiego działania - powiedział prezydent.

– Ustawa zasadnicza powinna ponadto odnieść się do wielu kwestii "ważnych dla polskiej rodziny mieszkającej na wsi", m.in. ochrony zdrowia, dostępu do pomocy medycznej, a także "ochrony życia, a więc tego, co bardzo ważne dla zdecydowanej większości polskich rodzin rolniczych, które są pniem polskiej tradycji – mówił.

– W polskim rolnictwie dokonał się gigantyczny postęp. Po trudnym początku lat 90., po dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się ludzie, którzy byli zatrudnieni w państwowych gospodarstwach rolnych, po dramatycznych, tragicznych dla Polski decyzjach ówczesnych władz, udało się wyjść z tej zapaści - powiedział prezydent.

– Mogę z wielką satysfakcją powiedzieć, że jeśli ktoś miał wątpliwości, czy ten program działa, to powiem, że to jest tyle, co mniej więcej dopłaty bezpośrednie patrząc, ile pieniędzy wpływa w związku z tym do rolniczej rodziny - dodał Andrzej Duda.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze