Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: Intencją zbrodni katyńskiej było wymordowanie polskiej elity

zm 13:15 17 września 2015
Telewizja Republika
– Intencją było podcięcie korzeni naszego narodu, naszego fundamentu, zgładzenie autorytetów – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości otwarcie nowej siedzibie Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej.

Jak mówił prezydent, Muzeum Katyńskie jest wielkim dzieło utrwalania pamięci, a także stworzenia "elementów edukacji historycznej dla przyszłych pokoleń młodych Polaków".

Andrzej Duda zwrócił się także do zebranych rodzin ofiar zbrodni katyńskiej. – To właśnie państwo, przez prawie dwa pokolenia, pomimo cierpienia, bólu, prześladowań, pomimo zadeptywania, przechowaliście pamięć (...) przez te najtrudniejsze lata, kiedy udawano, że zbrodni katyńskiej nie było – mówił prezydent.

Duda przywołała też słowa, że "muzeum to nie jest poświęcone zbrodni, ale tym na których tę zbrodnię popełniono".

– Oni zostali zamordowani z jednej przyczyny. Ci ludzie, o czym świadczy ich życie, o czym świadczy pamiątki po nich, listy, byli elitami Polski, byli tym co jest fundamentem narodu – mówił prezydent.

Uroczystości rozpoczęły się się o godzinie 12:00 w nowej siedzibie Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej. Wieczorem odbędzie się również koncert multimedialny „IBIDEM ’40”. "Widowisko przygotowane przez Łukasza L.U.C – a  Rostkowskiego w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej „Pamiętam. Katyń 1940” przypomina o tegorocznej, 75. rocznicy zbrodni katyńskiej" – opisują organizatorzy wydarzenia.

Zobacz całość wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze