Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie symbolicznym zamknięciem szczytu NATO

mg 12:25 10 lipca 2016
zrzut z tvp info
– Z wielką radością powitałem pana prezydenta Klausa Wernera Iohannisa. Wczoraj zakończył się szczyt NATO, podejmując niezwykle ważne, a nawet przełomowe decyzje dla wschodniej flanki NATO. To dzisiejsze spotkanie jest dla mnie symbolicznym zamknięciem tego szczytu – mówił prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Rumunii.

– Przypomnę, że w listopadzie w Rumunii odbyło się spotkanie 9 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ten szczyt był współorganizowany przez pana prezydenta  Iohannisa i przeze mnie. To spotkanie okazało się niezwykle ważne dla ustaleń, które przedwczoraj i wczoraj zapadały w Warszawie – zaznaczał prezydent Andrzej Duda. – Dzisiejsze spotkanie stanowi symboliczne zamknięcie drogi, która prowadziła nas razem do tego szczytu. Mam poczucie wspólnego sukcesu, który udało nam się odnieść – dodawał.

Jak stwierdził prezydent, szczyt NATO już za nami, a trzeba teraz wykonać "krok naprzód". – Rozmawialiśmy o wykonaniu postanowień szczytu. Bardzo dziękuję, że Pan Prezydent zadeklarował, że będzie wysłana do Polski kompania wojska z Rumunii, aby wzmocnić siły sojusznicze stacjonujące w naszym kraju – zaznaczał. – Rozmawialiśmy także o Brexicie, a także o sytuacji naszych rodaków w Wielkiej Brytanii – dodawał.

Prezydent Rumunii: Będziemy kontynuować format bukaresztański

– Dziękuję za rozmowy, które jak zwykle były bardzo dobre – mówił prezydent Rumunii Klaus Werner Iohannis. – Spotkanie odbywa się w szczególnym kontekście – obaj wyciągnęliśmy wnioski po szczycie – dodawał.

Jak podkreślał, szczyt NATO w Warszawie przyniósł wiele korzyści zarówno dla Polski, jak i Rumunii.

– Ten szczyt był bardzo udany, przyniósł dobre rezultaty dla Polski i Rumunii. Wyciągnięte wnioski są ważne dla bezpieczeństwa wszystkich państw NATO, ale przede wszystkim dla flanki wschodniej – stwierdził.

– To był sukces dla NATO, ale także dla Pana i dla Polski – zaznaczał.

Mówił także o chęci kontynuowania i wzmacniania współpracy pomiędzy Polską a Rumunią. – Partnerstwo miedzy naszymi krajami będzie wzmacniane. (...) Będziemy kontynuować format bukaresztański – podkreślał.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze