Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: Cieszę się, że Polska niesie pomoc ludziom dotkniętym kryzysami humanitarnymi bezpośrednio w miejscach ich powstania

AS 13:20 11 czerwca 2019
Igor Smirnow @KPRP
– W Polsce mamy wspaniałe i innowacyjne firmy, które wytwarzają zaawansowane produkty bardzo potrzebne w udzielaniu pomocy humanitarnej, takie jak domy modułowe, drony czy żywność terapeutyczną. Niestety, często firmy działając w sektorach wyjątkowo ważnych dla niesienia pomocy, jak logistyka, komunikacja czy ochrona żywności nie zdają sobie sprawy jak bardzo ich zaangażowanie może być i jest potrzebne – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Międzynarodowych Targów Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej Warsaw Humanitarian Expo 2019 w Nadarzynie pod Warszawą.

Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. 

–  Cieszę się, że Polska niesie pomoc ludziom dotkniętym kryzysami humanitarnymi bezpośrednio w miejscach ich powstania. To ważne, aby osoby skrzywdzone koszmarem wojny mogły uzyskać pomoc bez potrzeby podejmowania niebezpiecznej wędrówki do innych krajów - powiedział prezydent. 

– - Możemy się poszczycić przeznaczaniem już przeszło 2,5 mld zł co roku na pomoc rozwojową  - mówil. 

Humanitarian Expo to pionierska w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa, pozwalająca na zaprezentowanie oferty, która może być wykorzystana w działaniach humanitarnych i rozwojowych. Dla biznesu to szansa na wejście na globalny rynek dostaw na rzecz pomocy humanitarnej wart 18 mld USD w skali roku.

Aktywność polskich firm na rynku projektów i zamówień systemu Narodów Zjednoczonych jest obecnie znikoma. Udział polskiego sektora prywatnego w realizacji projektów ONZ o wartości 18,7 mld dol. (w 2017 r.) utrzymuje się na poziomie 0,01 proc. Daje to Polsce zaledwie 166 miejsce na 193 kraje członkowskie ONZ.

 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze