Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent dokonał zmiany w składzie Rady Ministrów! Nowy szef MSWiA

PR 10:16 14 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Kamińskiego na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji.

 

Dotychczasowa szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek została w piątek wybrana na marszałka Sejmu. Zastąpiła na tym stanowisku Marka Kuchcińskiego, który wcześniej tego samego dnia złożył rezygnację.

Mariusz Kamiński urodził się w 1965 roku. W PRL był działaczem opozycji, m.in. działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował m.in. w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego za czasów Lecha Wałęsy, a później w biurze mazowieckiej Solidarności. Zajmował także stanowiska w Głównym Urzędzie Ceł i Telewizji Polskiej. W czasach, gdy premierem był Kazimierz Marcinkiewicz, został sekretarzem stanu w KPRM - pełnomocnikiem rządu ds. utworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a następnie jego szefem.

- Mam absolutne przekonanie, że jest to właściwa osoba na właściwym miejscu - powiedział prezydent o nowo mianowanym ministrze.

Andrzej Duda przypomniał zasługi Kamińskiego w kierowaniu i kreowaniu CBA.

- Po pierwsze wielkie doświadczenie służby parlamentarnej, ale przede wszystkim służby rządowej. Przed laty kierowanie CBA. Stworzenie tego biura, to było główne, pierwsze i najważniejsze zadanie pana ministra przed laty. Ogromne doświadczenie w kreowaniu niezwykle ważnych instytucji państwa, w kierowaniu tymi instytucjami - wymieniał Andrzej Duda.

Prezydent wyraził też przekonanie, że Mariusz Kamiński "świetnie sobie poradzi w tej niezwykle odpowiedzialnej misji".

W listopadzie 2015 roku Kamiński został powołany na stanowisko ministra koordynatora służb specjalnych. Rzecznik Rządu Piotr Müller przekazał, że minister nadal będzie pełnił to stanowisko.

Andrzej Duda podziękował też b. minister spraw wewnętrznych Elżbiecie Witek za "doskonałe wypełnianie obowiązków i gotowość do służby"

 

Czytaj także:

Kolejne wyrazy solidarności od duchownych. Chrześcijańskie Międzymorze murem za abp. Jędraszewskim

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze