Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent do studentów z USA: chcę, żebyście uważali Polskę za państwo wartościowe

M.N. 20:20 10 czerwca 2019
Twitter
Chciałbym, żebyście uważali Polskę za państwo wartościowe, zwłaszcza wartościowe w ludzi, z którymi warto utrzymywać dobrą relację - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze studentami z USA, którzy wzięli udział w 3. edycji Stażu Prezydenckiego.

Staż Prezydencki ma umożliwić studentom z USA, w tym - o polskim pochodzeniu - pozyskać doświadczenie zawodowe poprzez wizyty studyjne w wiodących spółkach skarbu państwa i międzynarodowych firmach prywatnych w Polsce.

"To państwo jesteście tym młodym pokoleniem, które za kilka lat zacznie kształtować Stany Zjednoczone. To państwo skończycie studia, rozpoczniecie pracę w biznesie, w amerykańskiej administracji i staniecie się w przyszłości liderami" - mówił prezydent Duda podczas zorganizowanego w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim spotkania ze stażystami.

"Chciałbym, żebyście wywieźli z Polski jak najlepsze wspomnienie, żebyście Polskę uważali za państwo wartościowe - przede wszystkim państwo wartościowe w ludzi, z którymi warto utrzymywać dobrą relację" - podkreślił Andrzej Duda.

 

Duda przywołał słowa jednego z historyków, z którym ostatnio rozmawiał, że jako Polska i Polacy mamy dziś najlepszą sytuację od XVII w. "Nie będę ukrywał, że uważam, że jest w tym także zasługa Stanów Zjednoczonych, które pomogły mam wyjść zza żelaznej kurtyny swoim niezwykłym wtedy wsparciem". Dodał, że USA miały też decydujący głos w sprawie przyjęcia Polski do NATO 20 lat temu. Jak wspomniał, Stany i dziś stoją na straży bezpieczeństwa w Polsce, bo funkcjonuje tu ok 4,2 tys. amerykańskich żołnierzy "i mam nadzieję, że będzie ich więcej" - dodał.

Prezydent wspomniał również o swojej wizycie w USA, która rozpoczyna się w tym tygodniu. Jak zaznaczył, zależy mu na tym, żeby "tak, jak w Stanach Zjednoczonych - w Polsce też poprzeczka była stawiana wysoko" oraz żeby "rozwijała się współpraca pomiędzy naszymi państwami".

Jak dodał, liczy również na to, że jego spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas zbliżającej się wizyty "przyczyni się do rozwoju współpracy gospodarczej i militarnej" pomiędzy Polską a USA.

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze