Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent do Polonii w Nowym Jorku: Chcę podziękować państwu za miłość do Polski

PR 8:55 25 września 2018
Jakub Szymczuk/KPRP
Wizyta Prezydenta i Pierwszej Damy w Nowym Jorku stała się okazją do zorganizowania w Konsulacie Generalnym RP uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent podziękował amerykańskiej Polonii za podtrzymywanie polskiej tradycji i kultury. Podczas uroczystości mówił o Polsce jako o wolnym kraju, który odniósł sukces i ma powody do dumy.

Witając prezydenta konsul generalny w Nowym Jorku Maciej Golubiewski przywołał postać Józefa Piłsudskiego i innych ojców polskiej niepodległości.

- Mam nadzieje, że patrzą na nas z góry i są dumni z przywództwa pana prezydenta Andrzeja Dudy, który z tej samej co oni miłości do ojczyzny czerpie niespożytą siłę do służby naszemu narodowi - podkreślił konsul. 

Prezydent Duda dziękował mieszkającym w USA Polakom za to, że krzewili polskość wśród dzieci i podtrzymywali tradycję swojego kraju. Wyraził tez wdzięczność wszystkim, którzy osiągnęli sukces w Stanach Zjednoczonych przez co pokazali wielkość i wartość narodu polskiego.

- Mogę i chce podziękować państwu wszystkim za miłość do Polski, poczucie związku z Polską, za przyjaźń z Polakami i z Polska i za wszystko to co żeście dla naszej wolności i niepodległości uczynili - mówił prezydent. 

Andrzej Duda mówił o sukcesie gospodarczym naszego kraju wskazując między innymi na to, że jedna z agencji ratingowych przeniosła Polskę z grona rynków rozwijających się do państw rozwiniętych. "Niech Pan Bóg błogosławi Polsce i Stanom Zjednoczonym na najbliższe co najmniej 100 lat” - zakończył swoje wystąpienie prezydent. 

Po ceremonii Prezydent Duda wraz z małżonką otworzył wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze