Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Chcemy skończyć z wykluczeniem komunikacyjnym

AS 10:52 29 stycznia 2020
prezydent.pl
– Chcemy skończyć z wykluczeniem komunikacyjnym, tak by mniejsze miasta odzyskały zlikwidowane połączenia kolejowe i zyskały nowe – mówił prezydent Andrzej Duda w środę podczas otwarcia II Kongresu Rozwoju Kolei w Warszawie.

– Kolej jest jedną ze strategicznych gałęzi przemysłu RP, miała, ma i będzie miała znaczenie strategiczne i militarne dla całej gospodarki państwowej - powiedział prezydent.

– Patrząc na historię ostatnich 30 lat można powiedzieć, że kolej najpierw znalazła się w głębokim regresie, a potem powoli zaczęła wracać - dodał. 

– Chcemy skończyć z wykluczeniem komunikacyjnym, tak by mniejsze miasta odzyskały zlikwidowane połączenia kolejowe i zyskały nowe  - stwierdził Andrzej Duda. 

– To jest bardzo ważne zadanie, bo jeżeli mówimy o zrównoważonym rozwoju, to powinniśmy patrzeć na niego z różnych punktów widzenia. To nie tylko zachowanie walorów przyrody i naszego świata w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń, (...) ale także równy rozwój kraju - podkreślił prezydent. 

– Dla biznesu, a zwłaszcza dla przemysłu, który potrzebuje transportować towary, najistotniejsze są połączenia, przede wszystkim kolejowe - kontynuował. 

– Chcemy m.in. jako element Trójmorza rozbudować przede wszystkim porty w Gdyni i Gdańsku - mówił Andrzej Duda. 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze