Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent chce rozwoju gospodarki. Andrzej Duda: zależy nam, by powiązania między nauką a przemysłem były coraz silniejsze

PR 12:04 9 września 2019
fot. Igor Smirnow\KPRP
Ogromnie zależy nam, aby powiązania pomiędzy sferami nauki i przemysłu w naszym kraju były coraz silniejsze i coraz głębsze, aby zwiększały polską innowacyjność i konkurencyjność - powiedział w poniedziałek w Krakowie prezydent Andrzej Duda na Sesji Inauguracyjnej IV Polskiego Kongresu Mechaniki oraz XXIII Międzynarodowej Konferencji Metod Komputerowych Mechaniki.

Prezydent uczestniczył w poniedziałek w uroczystej inauguracji IV Polskiego Kongresu Mechaniki i XXIII Międzynarodowej Konferencji Metod Komputerowych Mechaniki. Obecni byli także m.in. szef gabinetu prezydenta RP minister Krzysztof Szczerski oraz wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Prezydant w swoim przemówieni przypomniał, że mechanika to jedna z fundamentalnych gałęzi fizyki i techniki. Zwrócił uwagę, że od ukazania się w 1687 r. „Matematycznych zasad filozofii przyrody” (I. Newtowna) „żyliśmy w przestrzeni mechaniki newtonowskiej”, a „od początku XXI wieku zdaliśmy sobie sprawę, że doświadczamy zjawisk mechaniki kwantowej”, która dostarczyła instrumentarium do tworzenia urządzeń uważanych za znak naszych czasów jak: półprzewodniki, układy scalone, lasery, światłowody czy zegary atomowe.

- Chyba jednak dopiero przeczuwamy, jak wielkie możliwości niosą te odkrycia i technologie na przyszłość, jak choćby doskonalony i wkraczający do coraz szerszego zastosowania komputer kwantowy – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent wyraził przekonanie, że zainaugurowana w poniedziałek w Krakowie naukowa dyskusja przyniesie wiele cennych spostrzeżeń i wniosków dotyczących zarówno mechaniki teoretycznej, jak i stosowanej w bardzo różnych ujęciach.

Dziękuję wszystkim tu obecnym polskim naukowcom i inżynierom za Państwa starania, służące pomnażaniu polskiego potencjału i transferowi wiedzy do gospodarki. Ogromnie nam zależy, aby powiązania pomiędzy sferami nauki i przemysłu w naszym kraju były coraz silniejsze i coraz głębsze, aby zwiększały polską innowacyjność i konkurencyjność, aby przyczyniały się do sukcesów naszych rodzimych firm i ich ekspansji na globalne rynki. Raz jeszcze wyrażam podziękowanie wszystkim organizatorom tego ważnego spotkania. Życzę Państwu owocnych obrad, a naszym gościom miłych wrażeń z pobytu w Polsce, w Krakowie.

Czytaj także:

Ponad 40 proc. Polaków popiera rząd Morawieckiego. A przeciwników tylko ...

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze