Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent apeluje ws. zagrożenia koronawirusem: Jeżeli będziemy działali...

AS 21:20 6 marca 2020
Fot. PAP/Artur Reszko
W sprawie koronawirusa służby działają w sposób odpowiedzialny, dobry i zgodnie z procedurami - powiedział w piątek w Piszu prezydent Andrzej Duda. Apelował, aby osoby, które mają objawy grypy, kontaktowały się z lekarzami telefonicznie i nie udawały się tam, gdzie są duże zbiorowiska ludzkie.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w piątek o potwierdzeniu czterech nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Dwóch pacjentów leczy się w Szczecinie. Jeden pacjent z pozytywnym wynikiem jest we Wrocławiu oraz jeden w Ostródzie; osoby te objęte są kwarantanną. Pierwszy przypadek MZ potwierdziło w środę. Pacjent jest hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze

Na briefingu prasowym w Piszu, prezydent ocenił, że w sprawie koronawirusa służby działają w sposób odpowiedzialny, dobry i zgodnie z procedurami. "Te osoby są natychmiast hospitalizowane, wszystkie procedury działają" - mówił.

Prezydent apelował, aby osoby, które źle się czują, mają objawy grypy, kontaktowały się z lekarzami telefonicznie. "Aby nie szli tam, gdzie są duże zbiorowiska ludzkie, bo to wywołuje od razu problem, tylko żeby starali się w jak największej izolacji dowiedzieć się, co mają zrobić" - mówił Andrzej Duda.

Wskazywał, że takich informacji udzielają stacje sanitarno-epidemiologiczne, a także specjalne infolinie. "Można się dowiedzieć pod numerem 112 jak postępować" - zauważył.

Andrzej Duda akcentował - nawiązując do kolejnych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce - że specjaliści zalecają, aby często myć ręce i unikać dotykania nimi twarzy. Wskazał, że to podstawowe środki ostrożności. "Jeszcze raz apeluję o spokój i elementarną higienę. Na razie nie ma poważnej sytuacji, zachorowań, póki co, jak na skalę naszego kraju i 38 milionowe społeczeństwo jest niewiele – pięć. To nie jest dużo" – powiedział prezydent.

"Jeżeli będziemy działali rozważnie, rozsądnie, mam nadzieję, że uda się nam uniknąć poważnego rozprzestrzeniania się tej choroby, tylko trzeba trochę dyscypliny, trzeba trochę ostrożności i o to proszę" - mówił Andrzej Duda.

Na Warmii i Mazurach potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Zachorowała kobieta, która jechała autobusem z "pacjentem zero", który przyjechał z Niemiec. Jest hospitalizowana w szpitalu w Ostródzie. 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze