Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Andrzej Duda w Kanadzie: Liczę na intensyfikację współpracy wojskowej

lml 7:13 10 maja 2016
www.facebook.com/andrzejduda
– Liczę na intensyfikację współpracy wojskowej pomiędzy Kanadą a Polską. Liczę na to, że będzie też zwiększona obecność sojusznicza wojsk kanadyjskich w Polsce, większa niż obecnie – powiedział prezydent Andrzej Duda, który jest już w stolicy Kanady – Ottawie i dziś spotka się z premierem Justinem Trudeau.

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął swoją wizytę w Kanadzie od ceremonii złożenia wieńca pod Pomnikiem Katyńskim w Torotno oraz złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Prezydent udał się także do miejscowości Niagara-on-the-Lake, gdzie złożył wizytę na Polskim Cmentarzu Wojskowym, na którym spoczywa 25 żołnierzy, którzy zmarli z powodu epidemii. Prezydent jako pierwszy polski polityk uczcił pamięć żołnierzy i ochotników, którzy gotowi byli wspomóc polską armię podczas pierwszej wojny światowej. Prezydent spotkał się również z kanadyjską Polonią.

O szczycie NATO i relacjach gospodarczych

Andrzej Duda wyraził radość z tego, że będzie pierwszym prezydentem, z którym spotka się premier Kanady Justin Trudeau po tym, jak objął urząd. Prezydent spotka się także z gubernatorem generalnym Kanady Davidem Johnstonem oraz parlamentarzystami, a także żołnierzami kanadyjskimi, którzy pełnili służbę w Polsce. Wśród tematów, jakie zostaną poruszone podczas wizyty w Kanadzie ma być szczyt NATO, który w lipcu odbędzie się w Warszawie, a także relacje gospodarcze między obydwoma krajami. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że jego wizyta wzmocni wzajemne stosunki. – Liczę również na intensyfikację współpracy wojskowej pomiędzy Kanadą a Polską. Liczę na to, że będzie też zwiększona obecność sojusznicza wojsk kanadyjskich w Polsce, większa niż obecnie – powiedział. – Ostatnie lata to bardzo dynamiczny wzrost polskich inwestycji w Kanadzie. Myślę o Orlenie, o KGHM – dodał prezydent. 

Źródło: prezydent.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze