Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentami Litwy i Ukrainy

J.P 20:20 19 września 2017
Twitter.com
Przebywający w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda odbył serię spotkań bilateralnych. Rozmawiał między innymi z prezydentami Ukrainy, Litwy i Armenii oraz szefem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

 

Podczas rozmowy z Petrem Poroszenką Andrzej Duda poruszył między innymi temat polskiego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Prezydenci omówili sytuację w Donbasie, szczególnie propozycję zaangażowania sił pokojowych ONZ w tym regionie. Zgodzili się, że taka propozycja wymaga uważnego przemyślenia i zgody strony ukraińskiej. Sprawa wysłania sił ONZ na Ukrainę może stać się w przyszłości przedmiotem decyzji Rady Bezpieczeństwa.

Prezydenci Duda i Poroszenko rozmawiali także o współpracy granicznej i zgodnie sprzeciwili się budowie gazociągu Nord Stream 2. Polska strona poinformowała, że Andrzej Duda złoży w grudniu wizytę na Ukrainie, prawdopodobnie w Charkowie.

W czasie spotkania z przewodniczącym Międzynarodowego Czerwonego Krzyża rozmawiano o pomocy Polski dla osób przebywających w obozach uchodźców wojennych. Prezydent Duda i przewodniczący Peter Maurer dyskutowali także o kłopotach z dotarciem pomocy humanitarnej do rejonów zajętych na Ukrainie przez separatystów.

Źródło: Telewizja Republika, IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.163/1) - OTWARTY DIALOG I ROSYJSKI WYWIAD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze