Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią w USA. "Spodziewamy się już niedługo objęcia Polski ruchem bezwizowym"

PR 7:16 23 września 2019
Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnego spotkania z Polonią w New Britain (stan Connecticut) wyraził przekonanie, że Polska zostanie wkrótce objęta programem ruchu bezwizowego oraz, że będzie to m.in. rezultat poprawy sytuacji w kraju. Na dziś, zaplanowane jest spotkanie z prezydentem Trumpem.

 

Connecticut to stan z wyjątkowo liczną polską mniejszością - w New Britain przy wielu ulicach można zobaczyć polskie napisy i nazwy sklepów, część mieszkańców w ogródkach wystawia biało-czerwone flagi.

Andrzej Duda wziął udział w mszy św. w polskim kościele oraz spotkał się z przedstawicielami Polonii i wręczył medale zasłużonym Polakom mieszkającym w USA.

Andrzej Duda zaznaczył, że Polacy są w Stanach Zjednoczonych w zasadzie od samego początku istnienia tego państwa.

- Śmiało można powiedzieć, że Polacy walczyli o Stany Zjednoczone, te najbardziej znane nazwiska to Kazimierz Pułaski, Tadeusz Kościuszko, ale ilu było bezimiennych emigrantów z Polski, którzy walczyli by była wolność, niepodległość, demokracja – powiedział prezydent.

 

Prezydent podkreślił, że amerykańska Polonia nigdy nie zapomniała też o swojej ojczyźnie.

 - Dziękujemy wam za wsparcie kolejnych dzieł, które są realizowane w Polsce. Wierzcie mi to wsparcie ze Stanów Zjednoczonych, wsparcie słowem, ale także wsparcie moralne, ono jest dla nas bardzo ważne, by rozwijać taką ojczyznę, jaką chcemy za kilka lat zobaczyć, mam nadzieję zamożną na poziomie państw Zachodniej Europy, a daj Boże także USA – powiedział prezydent do polonii.

 

Polski prezydent w Stanach Zjednoczonych będzie do środy. W poniedziałek spotka się z Donaldem Trumpem. 

Prezydenci Polski i USA podpiszą deklarację o współpracy wojskowej.

We wtorek Andrzej Duda wygłosi przemówienie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ.

 

Czytaj także:

Mocne słowa Jana Pietrzaka w „Studiu prasowym”: nic nie potrafią, ale umieją to ukrywać i kłamać. Są to cechy władzy w Warszawie, która kompromituje się

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze