Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydencki minister nie pozostawił złudzeń. "To nie jest czas i nie moment na to, żeby Polska rozważała przystąpienie do strefy euro"

am 11:31 20 czerwca 2018
twitter.com
– Eksperci, którzy doradzają prezydentowi Polski i ekonomiści, którzy się w tych sprawach wypowiadają na forum Narodowej Rady Rozwoju wskazują, że to nie jest czas i nie moment na to, żeby Polska rozważała przystąpienie do strefy euro –mówił prezydencki minister Paweł Mucha. W programie "Minęła 8" mówił o zasadności pytania o strefę euro w referendum.

– Na gruncie konstytucji, gdybyśmy chcieli przyjmować euro, musielibyśmy konstytucję z 1997 roku zmieniać, a ja nie sądzę, żeby to było pytanie, które jest w danym momencie aktualne – dodał Paweł Mucha.

– To jest rzecz, być może, na dalszą przyszłość, wtedy, kiedy by zaistniały przesłanki ku temu, by w Polsce euro przyjmować – powiedział minister. 

– Jeżeli chodzi o zapewnienie rozwoju gospodarczego, jeżeli chodzi o prowadzenie polityki monetarnej, to te narzędzia dzisiaj są w naszych rękach także dlatego, że mamy do czynienia z polską walutą – podkreślił minister.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze