Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes TK w rocznicę katastrofy smoleńskiej: Pamiętamy, pozostając w samotnej zadumie

A.N. 13:35 10 kwietnia 2020
TK
10. rocznicę katastrofy smoleńskiej obchodzimy w Wielki Piątek, w czasie pandemii. Pamiętamy jednak, pozostając w samotnej zadumie - oświadczyła w piątek prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Prezes TK w przesłanym PAP oświadczeniu przypomniała też fragment przemówienia, które prezydent Lech Kaczyński miał wygłosić na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. "Tragedia Katynia i walka z kłamstwem katyńskim to doświadczenie ważne dla kolejnych pokoleń Pola­ków. To część naszej historii. Naszej pamięci i naszej tożsamości. To jednak także część historii całej Euro­py, świata. To przesłanie dotyczące każdego człowieka i wszystkich narodów. Dotyczące i przeszłości, i przy­szłości ludzkiej cywilizacji" - miał powiedzieć prezydent Kaczyński.

"Cześć ich pamięci" - oświadczyła prezes Przyłębska. Podkreśliła przy tym, że w związku pandemią w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej "nie możemy być razem jak co roku w kościele, na Placu Piłsudskiego, na Powązkach. "Pamiętamy jednak, pozostając w samotnej zadumie" - dodała prezes TK.

W piątek delegacja Trybunału Konstytucyjnego złożyła wieńce w Warszawie pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej, a także na Powązkach pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze