Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes Stow. ODRA-NIEMEN: Czekamy na przyjazd kombatantów z całego świata

ds 9:54 26 sierpnia 2017
Ilona Gosiewska (prezes zarządu Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN)Telewizja Republika
– Jednym z najważniejszych jest przyjazd kombatantów z całego świata – mówiła Ilona Gosiewska, prezes zarządu Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN na antenie Telewizji Republika. Wraz z Eugeniuszem Gosiewskim i Małgorzatą Suszyńską (wiceprezesami stowarzyszenia) była gościem Doroty Kani w #RepublikaNaWakacje.

– Projektów jest dużo. Jednym z najważniejszych jest przyjazd kombatantów z całego świata — mowa tu o Białorusi, Ukrainie ale również Nowej Zelandii. To już 6. edycja tego spotkania. Przed nami wypoczynek nad morzem, wiele atrakcji i ciekawe historie do opowiedzenia przez owych kombatantów. Przyjeżdża również młodzież z pobliskich, pomorskich szkół – mówiła prezes stowarzyszenia na antenie Telewizji Republika.

Jak dodał wiceprezes Gosiewski, kończą się wakacje, więc kończy się kolejny, ważny projekt dla młodzieży.

– Wakacje dla młodzieży to kolejny nasz projekt. Kilkanaście młodych ludzi wyjechało teraz za granicę do Kazachstanu, by poznawać historię Polaków mieszkających za granicą. Podróżują od miesiąca i poznają ludzi, którzy zapisali się w podręcznikach do historii swoimi dokonaniami – mówił Eugeniusz Gosiewski.

MŁODZIEŻ TO PODSTAWA

– Młodzież od początku włączyła się w prace naszego stowarzyszenia. Młodzi, którzy zgłosili się do pierwszego projektu, w większości zostali aż do teraz. Aktywni wolontariusze stanowią trzon naszego stowarzyszenia, mowa również o ludziach, którzy współpracują z nami przy większych akcjach. Teraz to kilkaset osób w całej Polsce – zapewniała prezes Ilona Gosiewska.

Jak dodała, jeśli stowarzyszenie ma jakiś problem, to przeważnie chodzi o pieniądze.

– Sprawy finansowe to nasz główny problem. W różnych latach mamy inne trudności, ale dajemy radę. Trzonem — jak wspomnieliśmy — są u nas młodzi ludzie, których, jeśli będzie coraz więcej, poradzą sobie z teraźniejszymi problemami. Mowa np. o pozyskaniu transportu, kierowcy czy innych osób wyspecjalizowanych – dodała Ilona Gosiewska.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze