Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes Kaczyński stawia sprawę jasno: nie wprowadzimy podatku katastralnego w Polsce

AS 16:14 10 czerwca 2019
@pisorgpl
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapewnia, że jego partia nigdy nie wprowadzi podatku katastralnego. Według tygodnika "Sieci" jest to jeden z pomysłów Fundacji Batorego, która 4 czerwca w Gdańsku przedstawiła plan 21 punktów wzmocnienia roli samorządu.

- To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie (...), doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków - powiedział prezes PiS, odnosząc się do podatku katastralnego.

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez "pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne".

- Jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, to albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, (...) a jest także druga możliwość, że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

- Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie - podkreślił prezes partii.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...
TAGI:


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze