Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes Kaczyński: Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością

AS 20:45 7 września 2019
Jarosław Kaczyński / Filip Błażejowski/Gazeta Polska
– Przeszliśmy wspólnie niejedno, byliśmy razem, a właściwie byliście Państwo ze mną, z nami w najtrudniejszych czasach i zawsze można było na Was liczyć jak na Zawiszę - napisał w liście skierowanym do uczestników V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

– Obchodziliśmy ją w naszych małych ojczyznach w tych dniach, w których przed stu lat nasi przodkowie rozbrajali żołnierzy wroga, obalali symbole obcej dominacji i przejmowali władzę. W tym roku, a zwłaszcza w przyszłym, obchodzimy i będziemy obchodzić rocznice związane z obroną niedawno co wywalczonej niepodległości, z walką o przetrwanie odrodzonego państwa polskiego oraz ze zmaganiami o to, by mogło się ono spokojnie rozwijać - napisał Jarosław Kaczyński. 

– Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością. Wywalczyliśmy możliwość jej wprowadzenia w zwycięskich wyborach prezydenckich i parlamentarnych cztery lata temu, a teraz musimy ją obronić. Stawka w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest - co wszyscy doskonale wiemy - dużo, dużo większa, bo nie będzie w nich chodziło tylko o utrwalenie tego, czego dokonaliśmy, ale o zapewnienie dalszych możliwości rozwojowych. O to, by nasza ojczyzna nadal podążała właściwym kursem ku lepszej przyszłości. Ku dostatniej, silnej, sprawiedliwej i solidarnej Rzeczypospolitej. Ku takiej Polsce, która będzie bezpiecznym domem dla wszystkich jej mieszkańców i w której z rozwoju gospodarczego będą korzystać wszystkie Polki i wszyscy Polacy. Wreszcie ku takiej, w której poziom i jakość życia będą podobne jak w najzamożniejszych państwach Europy. Budowanie takiej Polski jest nasza powinnością wobec ojczyzny, wobec przyszłych pokoleń naszych rodaków - dodał. 

– Nie ukrywam, że pragnę, po raz kolejny, ujrzeć na pierwszej linii frontu starych, wiernych, wypróbowanych przyjaciół - czyli szanownych państwa, członków Klubów "Gazety Polskiej - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

– Przeszliśmy wspólnie niejedno, byliśmy razem, a właściwie byliście Państwo ze mną, z nami w najtrudniejszych czasach i zawsze można było na Was liczyć jak na Zawiszę. Wasz wkład na rozlicznych polach w dzieło walki o naprawdę Rzeczypospolitej jest po prostu nie do przecenienia. Zawsze tez podkreślam, i uczynię to także i teraz, okazane przez Państwa wsparcie oraz zaangażowanie w walkę o prawdę o tragedii smoleńskiej oraz o godne upamiętnienie poległych w tej straszliwej katastrofie. Za to wszystko, za waszą, szanowni państwo, ofiarność, całkowite oddanie sprawie, patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku, pragnę Państwu z głębi serca, najgoręcej, jak tylko potrafię, podziękować. Polska musi czuć się dumna, że posiada takie córki i takich synów - zwrócił się Jarosław Kaczyński. 

– Wiem, że wciąż proszę o więcej i więcej, ale stawka po prostu nieustająco rośnie. Zresztą, do kogo mam się zwracać, jak nie do państwa właśnie - dodał. 

– Obyśmy przyszłoroczną rocznicę obrony naszej wolności mogli obchodzić pod rządami dobrej zmiany. Tego państwu, tego Polsce całym sobą życzę - zakończył prezes PiS. 

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze