Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes IPN: Kornel Morawiecki był człowiekiem nieuległym. Wierzył w to co robił

PR 11:45 5 października 2019
Kornel Morawiecki / fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Jarosław Szarek podkreślił, że Kornel Morawiecki "wierzył w to, że trzeba być wolnym człowiekiem". - Pokazał, że można być wolnym człowiekiem bez względu na otoczenie. Budził innych do tej wolności - mówił prezes IPN.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek wspomina Kornela Morawieckiego jako człowieka wielu wartości.

- Człowieka prawego, uczciwego, niepokornego, nieuległego, konsekwentnie czyniącego to, w co wierzył. Wierzył w to, że trzeba być wolnym człowiekiem. Pokazał, że można być wolnym człowiekiem bez względu na otoczenie. Budził innych do tej wolności. Dawał świadectwo jako człowiek nieugięty, solidarny i walczący - powiedział.

Szarek stwierdził, że Kornel Morawiecki jest punktem odniesienia dla patriotycznych postaw.

- Nie ma go już wśród nas, ale ten świat wartości, to przesłanie, któremu był wierny całe życie, teraz my musimy nieść dalej. Tak jak Kornel Morawiecki w tym słynnym, pięknym słowie jako marszałek senior, który otwierał obrady Sejmu, powiedział: "Musimy nieść Polskę dalej i te pokolenia które przyjdą po nas". Kornel Morawiecki jest jednym z takich punktów odniesienia - podkreślił prezes IPN.

 

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w południe w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy.

Relacja z uroczystości pogrzebowych na żywo w Telewizji Republika

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze