Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Australijskie Stowarzyszenie Lekarzy: Nacjonalizm szczepionkowy podnosi głowę. To rozczarowujące

IO 16:45 5 marca 2021
Fot. Canva
Australia zwróciła się w piątek do Komisji Europejskiej o zrewidowanie przez Włochy decyzji zablokowania wywozu do tego kraju 250 tys. dawek szczepionki AstraZeneca. W czwartek Włochy jako pierwszy kraj wykorzystały unijny instrument kontroli eksportu szczepionek.
Zastosowano tu nowe przepisy zezwalające na zakaz wywozu z UE, jeśli dostawca szczepionek nie wywiąże się ze swoich zobowiązań wobec państw Unii Europejskiej.

W tej sytuacji zaostrzył się spór między szwedzko-brytyjską firmą AstraZeneca a krajami UE w sprawie problemów z dostawami szczepionki i opóźnień. Jednocześnie UE poparła zablokowanie przez Rzym transportu szczepionek do Australii.

Premier Australii Scott Morrison powiedział, że choć wysłał pismo do Komisji Europejskiej w sprawie zablokowania wywozu szczepionek, jest w stanie zrozumieć decyzję władz Włoch.

- We Włoszech dziennie umiera (z powodu Covid-19) 300 osób. I dlatego całkowicie rozumiem wielki niepokój, który istnieje we Włoszech i w wielu krajach Europy - powiedział.

We Włoszech zarejestrowano ponad 2,9 mln przypadków zakażeń koronawirusem i prawie 99 tys. zgonów. W Australii zakażonych do tej pory ponad 29 tys. osób, a 900 zmarło.

Prezes Australijskiego Stowarzyszenia Lekarzy, dr Omar Khorshid, powiedział BBC z kolei, że to rozczarowujące, gdy nacjonalizm szczepionkowy podnosi głowę".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze