Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premierowy odcinek "PILNUJMY POLSKI!". O tym się rozmawia!

am 21:31 6 lutego 2018
Telewizja Republika
W dzisiejszym premierowym wydaniu programu "PILNUJMY POLSKI!" Ryszard Gromadzki oraz Antoni Macierewicz rozmawiali o bieżących wydarzeniach, lecz nie zabrakło zagadnień z zakresu polityki historycznej. Wszelkie poruszone kwestie okraszone zostały komentarzem byłego ministra obrony narodowej. Poznaj formułę programu!

Pedagogia wstydu

– To było najbardziej widoczne. Gdyby analizować cały proces, nie tylko na tym to polegało. Nie zrozumiemy reakcji świata jeśli nie zdamy sobie sprawy z tego, że w tamtych czasach Polska była niezwykła. Zdobyliśmy się na takie bohaterstwo, na jakie nie zdobyło się wówczas żadne inne państwo.

– Musimy wspólnie dbać o każde ludobójstwo, również Holokaust. To dotykało Żydów, Cyganów, Polaków. My jednak potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Na tym właśnie polega fenomen Polski. Nie umieliśmy innym o tym opowiedzieć, takie teraz mamy efekty.

Złożenie podpisu pod nowelizacją ustawy o IPN i skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego

– Dobrze się stało, że ten podpis jest. Nie znam dokładnych pytań, jakie pan Prezydent przekaże do Trybunały Konstytucyjnego. Ciężko sobie wyobrazić, że można debatować na temat, czy obecne działania innych państw na napaść na Polskę. Ważne, że jest już podpis. Później dowiemy się jakie kwestie zostały skierowane do Trybunału Konstytucyjnego - oznajmił poseł.

Postawa USA

– Oświadczenie Stanów Zjednoczonych potraktowałbym jako wycofanie się z nietaktu z ich strony. Nie widzę też żadnej presji. Bez woli Kongresu w Stanach Zjednoczonych, nie doszłoby w ogóle do negocjacji ws. zakupu systemu Patriot. Chcą podtrzymywać dobre relacje z Polską. Stany Zjednoczone przywiązują też wielką wagę do projektu Międzymorza - mówił były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Udział Rosji w sporze polsko-izraelskim

– Sądzę, że mają w tym interes. Na Bliskim Wschodzie mamy nietypową sytuację. Rosja wciąż wspiera największych wrogów Izraela. Trzeba patrzeć na te sprawy globalnie, wtedy gdy musimy. Dziś musimy. Musimy też Polski pilnować. Nie poddawajmy się wiadomościom, które udają fakty. Cyberwojna to realny problem - podsumował Antoni Macierewicz.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze