Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premiera Morawiecki spotkał się z szefami rządów krajów bałtyckich. "Polska i Litwa mają coraz więcej wspólnych interesów"

am 18:03 3 czerwca 2018
twitter.com
Dziś w Tallinie premier Mateusz Morawiecki wziął udział w nieformalnym spotkaniu z szefami rządów Estonii, Litwy oraz Łotwy. Następnie politycy udali się na obchody 100-lecia uzyskania niepodległości przez Estonię.

Podczas niedzielnej wizyty w Tallinie premier Morawiecki najpierw spotkał się premierem Estonii Jurim Ratasem, a następnie odbyło się nieformalne wspólne spotkanie obu polityków z premierami Litwy Sauliusem Skvernelisem i Łotwy - Marisem Kucinskisem.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że szefowie rządów mają omówić kwestie z agendy regionalnej i unijnej. – W szczególności stanowisko państw regionu w ramach negocjacji wieloletniego budżetu UE na lata 2021-27, a także trwające prace w zakresie połączenia sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemami europejskimi – mówiła.

W marcu br. po spotkaniu z szefami rządów Litwy, Łotwy i Estonii Morawiecki podkreślał, że pokazało ono, "jak bardzo jednakowo myślimy w wielu zasadniczych sprawach, bardzo ważnych dla przyszłości tej części Europy". Wskazywał przy tym m.in. na przyszłość unijnego budżetu, rynku wewnętrznego czy dyrektyw transportowych.

Po spotkaniu, premierzy udali się do Tabasalu, gdzie w ramach świętowania 100-lecia niepodległości Estonii, zawitali na wspólnym sadzeniu dębów w ramach programu 100 lat Estonii – 100 gajów dębowych.

Na zakończenie wizyty w Estonii premier Morawiecki weźmie udział w oficjalnym obiedzie wydawanym przez Juriego Ratasa.

 


Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze