Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: wyprawka 300 plus i świadczenie 500 plus to najlepsza inwestycja w przyszłość Polski

K.B. 18:51 2 września 2019
Flickr/Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0
To, co będzie wynikało z nauki naszych dzieci będzie się wiązało z gospodarką i siłą Polski w przyszłości, zatem wyprawka szkolna 300 plus i świadczenie 500 plus to najlepsza inwestycja w przyszłość Polski - podkreślał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania w Józefowie (woj. mazowieckie) premier podkreślił, że dla jego rządu wszystkie działania, które mają wzmocnić szanse dzieci i młodzieży, umacniają szanse całego kraju.

– Bo to, co będzie wynikało z nauki naszych dzieci będzie się bezpośrednio wiązało z polską gospodarką, z siłą Polski w przyszłości - mówił Morawiecki. "A więc wyprawka 300 plus, 500 plus to jest najlepsza inwestycja w przyszłość Polski" - podkreślił premier.

 Programem skierowanym do uczniów jest "Dobry start", czyli tzw. wyprawka szkolna w kwocie 300 zł. Szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa mówiła pod koniec ubiegłego tygodnia, że od lipca złożono już ponad 2,4 mln wniosków o świadczenie, z czego ok. 1,7 mln to wnioski złożone online. W tym czasie - poinformowała minister - "w gminach wydano 1,7 mln informacji o przyznaniu tego świadczenia, z czego wypłacono już 1,5 mln świadczeń na łączną kwotę 446 mln zł". 

 

Źródło: IAR,media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze