Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier wspomina pogrzeb pary prezydenckiej: Tego nie da się zapomnieć

AS 20:10 18 kwietnia 2020
Facebook.com
10 lat temu Polska pożegnała swojego Prezydenta i Pierwszą Damę. Tej atmosfery powagi i smutku połączonego z szacunkiem wobec zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich nie da się zapomnieć. Wzruszające obrazy z tego dnia pozostaną mi w pamięci do końca życia - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poinformował na Facebooku, że w 10 rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, "składając hołd dziedzictwu Pary Prezydenckiej i wszystkim zmarłym w katastrofie smoleńskiej", złożył kwiaty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego na Placu Piłsudskiego i jego popiersiem w warszawskiej archikatedrze Św. Jana.

 

"10 lat temu Polska pożegnała swojego Prezydenta i Pierwszą Damę. Tej atmosfery powagi i smutku połączonego z szacunkiem wobec zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich nie da się zapomnieć. Wzruszające obrazy z tego dnia pozostaną mi w pamięci do końca życia" - napisał premier.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

 

18 kwietnia 2010 r. w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii; para prezydencka spoczęła w katedrze na Wawelu w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze