Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier wspomina Jana Pawła II: człowiek stanowiący symbol nadziei i wiary w polską solidarność

M.N. 21:44 2 kwietnia 2020
/ pixabay.com/Jerycho1960
Jan Paweł II jest człowiekiem stanowiącym symbol nadziei i wiary w polską solidarność - napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. "Dzięki tym wartościom wygraliśmy wtedy - i wygramy teraz" - dodał.

W czwartek przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. 

Piętnaście lat temu - napisał premier - "odszedł nasz Papież, który podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 roku homilię na Pl. Zwycięstwa w Warszawie zakończył wezwaniem: +Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi+".

Dodał, że po śmierci Jana Pawła II mówiło się o pokoleniu JPII, odnosząc określenie do ludzi młodych, którzy urodzili się i wychowali w czasie jego pontyfikatu. "Ale +pokolenie JPII+, to przesłanie, transformacja myśli i czynów, które wpisują się w dziedzictwo Jana Pawła II. To nasza postawa wobec systemu komunistycznego, to Solidarność, to wolność i wspólnota europejska" - wskazał premier.

"Rozumiał to doskonale mój śp. Ojciec, który wraz z przyjaciółmi, witał Papieża w 1979 roku z transparentem, na którym było wypisane +Wiara Niepodległość+" - dodał Morawiecki.

Szef rządu napisał też, że spośród wielu słów i myśli wypowiedzianych przez Jana Pawła II, w jego "serce wbiły się te, zawarte w liście z okazji 25 rocznicy I pielgrzymki do Ojczyzny: +Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna+".

"Dziś w miejscu, w którym padły słowa, które zmieniły oblicze tej ziemi, wraz z wicepremierem prof. Piotrem Glińskim złożyłem hołd człowiekowi stanowiącemu symbol nadziei i wiary w polską solidarność. Dzięki tym wartościom wygraliśmy wtedy - i wygramy teraz" - napisał premier. 

Źródło: Facebook, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze