Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier wskazał historyczne osiągnięcia obecnego rządu. Przez ostatnie 30 lat nikt tego nie osiągnął!

PR 13:33 12 grudnia 2018
Telewizja Republika
- W tym roku deficyt budżetowy będzie najniższy w historii ostatnich 30 lat, będzie niższy niż 1 punkt procentowy - podkreślił w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Dzięki uszczelnieniu VAT, w ciągu czterech lat będzie o 50 proc. więcej wpływów do budżetu państwa – dodał. Ponadto, w 2017 r. po raz pierwszy od 30 lat zmalał dług publiczny.

 

Premier w środę w Sejmie przedstawił wniosek o wotum zaufania dla rządu.

W swoim wystąpieniu Morawiecki podziękował za pracę ministrów i przypomniał kilka spośród wielkich osiągnięć obecnego rządu. Premier oświadczył, że "w tym roku deficyt budżetowy będzie najniższy w historii ostatnich 30 lat, będzie niższy niż 1 punkt procentowy".

Morawiecki wskazał, że obecny rząd podejmuje realne działania na rzecz poprawy życia "zwykłych obywateli". Razem z rozwojem gospodarczym, rośnie także pomoc socjalna oraz maleje poziom nierówności.

Premier podkreślił również, że obóz rządzący uszczelnił lukę w VAT oraz obniżył VAT "dla zwykłych obywateli".

- Dochody państwa rosną tak, że (...) w ciągu czterech lat z podatku VAT będziemy mieli prawie 50 proc. więcej wpływów do budżetu. Takiego przyrostu nigdy wcześniej nie było" - zaznaczył Morawiecki. 

Morawiecki mówił, że kiedy kończyły się rządy PO, dług publiczny wynosił 511 mld zł.

- Kiedy oddawaliście rządy i PiS przejmowało władzę, dług wynosił 888 mld zł, ale to nie wszystko - przecież pamiętamy wszyscy, że skonsumowaliście blisko 160 mld zł środków z OFE (...), a więc w najprostszym matematycznym rachunku (...) 1 bln 48 mld zł - taki realnie był dług, który wy pozostawiliście nam - powiedział do posłów opozycji Morawiecki.

Podkreślił, że w zeszłym roku po raz pierwszy od 30 lat dług publiczny zmalał.

- Dług publiczny w 2017 zmalał o 3,4 pkt proc., mniej więcej o 3,8 mld zł w wartościach bezwzględnych, zmalał nie tylko w proporcji do PKB. W tym roku również zmaleje w proporcji do PKB, szacunek jest (że) o około 1,5 pkt proc. Czyli przez dwa lata zmalał o 5 punktów procentowych - powiedział premier.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze