Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier wręczył stypendia z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. "Wykształcenie to nasz skarb narodowy"

K.B. 15:32 9 grudnia 2019
twitter.com/PremierRP
Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma wspaniałą polską młodzież, która chce się uczyć, a wykształcenie to nasz skarb narodowy - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas wręczenia stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Janowie Lubelskim.

Morawiecki stwierdził, że "wykształcenie jest największym skarbem XXI wieku". Jak ocenił, w XX wieku "największym skarbem" były surowce, w tym ropa naftowa czy gaz, a w XXI wieku tymi skarbami są talenty i wiedza.

 

"Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma was, ma wspaniałą polską młodzież, której chce się chcieć, której chce się uczyć, chce się zdobywać wykształcenie, a to wykształcenie, to nasz skarb narodowy. Zresztą patron waszej wspaniałej nagrody - prezydent Lech Kaczyński powiedział, że musimy dbać o to, żeby rozwój był równomierny, ale również o to, żeby było jak najwięcej jak najlepiej wykształconej młodzieży" - mówił szef rządu.

 

"Z mniejszych miast pochodzą wspaniałe postaci polskiej historii tacy jak Sienkiewicz, Chopin, Paderewski czy Jan Czochralski albo bardziej nam współcześni, jak Jakub Błaszczykowski, Adam Małysz czy Łukasz Piszczek, a więc Janów Lubelski, Godziszów czy wszystkie małe miejscowości wspaniałego, pięknego województwa lubelskiego, to także miejsca, gdzie trzeba szlifować nasze diamenty, czyli wasze talenty" - mówił Morawiecki do nagrodzonych stypendystów

 

Fundusz stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich funkcjonuje od sześciu lat. W każdej edycji stypendia po 1 tys. zł otrzymuje 25 uzdolnionych, wyróżniających się uczniów ze szkół powiatu janowskiego. Pieniądze pochodzą ze zbiórek publicznych. "To taki nasz żywy pomnik dla śp. Marii i Lecha Kaczyńskich" - powiedział PAP starosta janowski Artur Pizoń.

 

Po wręczeniu stypendiów szef rządu złoży kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej w Janowie Lubelskim. 

Źródło: Media, Twitter

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze