Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Włoch uderza pięścią w stół. Apeluje do Junckera i Tuska o realizację ustaleń unijnego szczytu

PR 15:07 14 lipca 2018
twitter
Włoska agencja Ansa podała, że Premier Włoch Giuseppe Conte w liście do szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska napisał, że jego kraj nie będzie dalej brał na siebie całego ciężaru przyjmowania migrantów.

Według włoskiej agencji Ansa, w liście, który zostanie wysłany w sobotę również do innych europejskich przywódców, szef rządu w Rzymie zaapelował o natychmiastową realizację ustaleń niedawnego unijnego szczytu w sprawie migracji.

Apel ten, jak wyjaśniono, odnosi się też do najnowszego przypadku 450 migrantów, którzy usiłują dotrzeć z Libii do Włoch. Władze włoskie nie chcą ich przyjąć i oczekują, że zrobią to inne kraje, przede wszystkim Malta.

Giuseppe Conte podkreślił, że Włochy nie są gotowe dłużej brać na siebie w sposób odizolowany ciężaru problemu, który dotyczy wszystkich krajów europejskich.

Szef włoskiego MSW Matteo Salvini ogłosił wczoraj, że jego kraj nie wpuści do portu znajdującej się na wodach Malty łodzi z 450 migrantami, realizując zaostrzoną politykę migracyjną.

Conte przypomniał, że w czasie szczytu UE potwierdzone zostały "europejskie zasady" polityki migracyjnej, do których przestrzegania nawołuje.

 

Źródło: corriere.it, ansa.it, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze