Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Wielkiej Brytanii w MOCNYCH słowach o Polsce! "Uwięziona między młotem faszyzmu, a kowadłem komunizmu"

am 10:54 1 września 2019
Twitter
Z okazji przypadającej dziś 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, premier Wielkiej Brytanii przypomniał heroizm, jaki towarzyszył Polakom podczas napaści na nasz kraj 80 lat temu, przez długie lata. Zapewnił też, że jego kraj będzie z nami w kolejnych dekadach i przypomniał, że "Polacy nigdy nie poddali się tyranii".

W blisko dwuminutowym nagraniu premier Johnson wspomina pierwsze tygodnie wojny mówiąc m.in., że po inwazji wojsk sowieckich Polska została "uwięziona między młotem faszyzmu, a kowadłem komunizmu".

Boris Johnson przypomina w nim, że Polacy "nigdy nie poddali się tyranii".

"Byliśmy z wami w czasach triumfu i tragedii. Będziemy z wami w kolejnych dekadach" – zapewnił.

 

"Za każdym razem, kiedy wylatuję z bazy Królewskich Sił Powietrznych w Northolt, która - tak się składa - leży w moim okręgu wyborczym, wspominam polskich pilotów, którzy startowali z tego samego pasa, aby bronić brytyjskiego nieba w 1940 roku"  – mówi na nagraniu. Przypomniał polskich pilotów z dywizjonu 303, którzy odnotowali najwięcej zestrzeleń podczas Bitwy o Anglię niż jakakolwiek inna jednostka walczącą w ramach Royal Air Force (RAF).

"Dziś Polska żyje i kwitnie w samym sercu Europy, tak jak przewidział to Churchill. Wielka Brytania z dumą stoi ramię w ramię z Polską, a naszą przyjaźń, zrodzoną w walce przeciwko tyranii, symbolizuje nasze nienaruszalne zobowiązanie na rzecz NATO" – konkluduje.

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze