Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Wiele lat walczyliśmy o prawo do budowania własnej państwowości. Nie damy sobie tego odebrać

dmc 17:43 19 stycznia 2016
Beata Szydło, premier RPTELEWIZJA REPUBLIKA
– Dla mnie to bardzo ważne, żebyśmy mogli dzisiaj rozwiać wszelkie wątpliwości co do zmian, które wprowadzamy – mówiła w Parlamencie Europejskim premier Beata Szydło, która bierze udział w debacie o sytuacji w Polsce. – Jestem tutaj, ponieważ chcę podjąć dialog – oświadczyła.

Szefowa rządu podziękowała za możliwości przedstawienia swojego stanowiska na temat zmian przeprowadzanych przez rząd PiS, dodając, że wszystkie reformy podejmowane są w związku z demokratycznie przeprowadzonymi wyborami parlamentarnymi. – To obywatele zdecydowali, że chcą takich zmian – zaznaczyła.

– Wolność, równość sprawiedliwość i suwerenności to wartości, o które Polacy walczyli przez długie lata. Bardzo zależy mi na tym, byście mieli państwo przekonanie, że nasz kraj jest częścią zjednoczonej Europy w takim samym znaczeniu jak państwa, które reprezentujecie – mówiła do europosłów Szydło.

– My Europejczycy powinniśmy budować naszą wspólnotę w oparciu o jedność. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ wiemy doskonale, że tylko zjednoczona Europa, silna jednością państw, jest w stanie przeciwstawić się tym wyzwaniom, które dzisiaj stoją przed nami – dodała.

Polska równych szans 

Polacy są otwarci na to, by wspierać Europę w podejmowaniu trudnych wyzwań i decyzji. Polska historia jest bardzo trudna. To jest historia, która znaczyła nasza drogę do dnia dzisiejszego. Nasi ojcowie i dziadowie przelewali krew za to, byśmy mogli dzisiaj cieszyć się wolnością. Przez wiele lat musieliśmy walczyć o prawo do wyrażania opinii i budowania własnej państwowości. Wywalczyliśmy to i nie damy sobie tego odebrać – podkreśliła szefowa polskiego rządu.

Szydło mówiła także o wewnętrznej sytuacji w naszym kraju. – Może to wydać się państwu dziwne, ale Polska ciągle boryka się z dużym bezrobociem i niskim zarobkami wśród młodych ludzi. Wiele polskich dzieci marzy o tym, by jedyny ciepły posiłek zjeść w szkole. Taka rzeczywistość też jest w Polsce. Wielu Polaków ma poczucie, że w tym procesie transformacji zostali pomięci. My chcemy zbudować Polskę taką, jaka jest UE - Polskę równych szans – mówiła premier.

– Jesteśmy, byliśmy i będziemy częścią zjednoczonej Europy. Chcemy być aktywnym członkiem takiej UE. Choć ciesze się, że mogę tutaj przed państwem występować, to nie widzę podstaw do tego, byśmy poświęcali tak wiele czasu sytuacji w Polsce. Ale jestem tu, bo chcę podjąć dialog i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Wierzę w to, że po tej debacie wszyscy wyjdziemy stąd z przekonaniem, że Polska to silne i dobrze rozwijające się państwo – podkreśliła Beata Szydło.

Transmisja NA ŻYWO z Parlamentu Europejskiego trwa w Telewizji Republika 

 

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze