Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: wiele elementów wizyty prezydenta Francji otwiera nowe rozdziały w historii naszej relacji

M.N. 18:24 3 lutego 2020
Telewizja Republika
Wizyta prezydenta Francji w Polsce jest przełomowa; wiele jej elementów otwiera nowe rozdziały w historii naszej relacji - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Przed konferencją prezydent Francji i premier polskiego rządu podpisali polsko-francuską deklarację współpracy w zakresie polityki europejskiej.

Morawiecki określił wizytę Macrona w Polsce jako przełomową. "Bardzo wiele elementów tej wizyty, które były przez nas pozytywnie przedyskutowane, z całą pewnością otwiera nowe rozdziały w historii naszej relacji" - mówił szef polskiego rządu. 

Przypomniał o toczących się negocjacjach w sprawie kolejnego budżetu UE. "W ramach Wspólnej Polityki Rolnej znajdujemy tyle wspólnych elementów, że będzie to na pewno ważny krok w kierunku wynegocjowania dobrej umowy, dobrej perspektywy budżetowej" - powiedział Morawiecki.

 

Podkreślał, że produkcja rolna w Europie musi prowadzić do samowystarczalności w tym względzie. "Chcemy troszczyć się i pielęgnować rolnictwo wyrównywać dopłaty w taki sposób, żeby było to sprawiedliwe dla wszystkich rolników" - dodał Morawiecki.

Źródło: Telewizja Republika, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze