Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Walka o gospodarkę będzie trwała przez najbliższe miesiące

A.N. 13:49 15 kwietnia 2020
fot. Krystian Maj / KPRM
Potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na różnych poziomach - powiedział w środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował również, o zamiarze przeznaczenia dodatkowych środków na budowę i modernizację dróg samorządowych.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd chce pomóc branży budowlanej i samorządom poprzez Funduszowi Dróg Samorządowych.

- Ostatnie tygodnie zdominował koronawirus, ale nie możemy zapomnieć, że życie istnieje i musi istnieć - powiedział premier. - Musimy odbudowywać części gospodarki, które będą pomagały wydostać się z gospodarczych kłopotów. Jednym z takich działów jest dział budownictwa budowy dróg. Jest to typ pracy, który powoduje, że nie ma znaczącej liczby nowych zachorowań. Musimy starać się zaprezentować plan powrotu do rzeczywistości gospodarczej. Walka będzie trwała przez tygodnie i miesiące. – wskazywał szef rządu.

– Chcemy wraz z samorządowcami, ale głównie w oparciu o środki z budżetu państwa, przekazać impuls dla powiatów - małych i średnich firm – dodał.

Premier Morawiecki w swoim wystąpieniu dużą wagę poświęcił Funduszowi Dróg Samorządowych. 

- Fundusz Dróg Samorządowych to ponad 3 mld zł i nie jest to nasze ostatnie słowo. Chcemy wraz z samorządowcami, ale głównie w oparciu o środki z budżetu państwa, przekazać impuls dla powiatów - małych i średnich firm. Fundusz to wielki program modernizacyjny i w obecnej sytuacji program aktywizacji gospodarczej i ponownej szansy dla mikro, małych i średnich firm budowlanych i tworzenia miejsc pracy dla wykwalifikowanej kadry budowlanej - stwierdził premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił również, że tarcza antykryzysowa przynosi efekty.

- Mamy już 8 tys. wniosków z nowej tarczy antykryzysowej, którą zaprezentowaliśmy dwa tygodnie temu, a która ulegała modyfikacjom. Co chwilę poszerzamy jej zakres i odpowiadamy na propozycje. Dziś są zaangażowane setki milionów zł, które stanowią bezpośrednie wsparcie - powiedział premier.

Źródło: niezależna.pl/PAP/

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze