Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: w tradycjach wsi przechowana została niepodległość

am 15:52 25 sierpnia 2019
Twitter/@PremierRP
Naszym głównym zobowiązaniem była zmiana życia polskich rodzin i program 500 plus; wywiązaliśmy się z tego z nawiązką  – powiedział premier Morawiecki podczas II Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczny polskiej wsi”.

Premier powiedział, że koniec kadencji jest czasem na podsumowanie, jak czas po żniwach, gdy prezentuje się plony. Oświadczył, że rząd wywiązał się z głównego zobowiązania – zmiany życia polskich rodzin i 500 plus – z nawiązką, bo „jest również »500 plus plus« dla pierwszego dziecka”. 

Jak zaznaczył Morawiecki, to „w tradycjach wsi przechowana została niepodległość". – Polska tradycja przechowywana przez rolników jest zaczynem przekazywanym przyszłym pokoleniom, jest pięknym snopem, w którym ukryte są polskie wartości. Dlatego tak pielęgnujemy polską kulturę, byłaby ona uboższa bez tradycji polskiej wsi – mówił Morawiecki. 

– Chcemy dla polskiej wsi wspaniałej przyszłości, żeby Polska małych miast i terenów wiejskich była przyciągająca, a nie wyludniała się. Taka będzie polska wieś w najbliższych latach i dekadach – oświadczył Morawiecki. 

Wskazał też na tegoroczną suszę, która szczególnie dotknęła rolników i tereny wiejskie, także na Podlasiu, gdzie premier przemawiał. – Polskie państwo musi być jak tarcza – powiedział i przypomniał o dopłacie w wysokości tysiąca złotych do hektara w związku z suszą, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. 

– Będzie to ponad miliard może dwa miliardy, zobaczymy jakie będą straty oszacowane – dodał. 

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze