Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier w Japonii: Jestem przekonany, że przyciągniemy do Polski kolejne inwestycje

AS 12:24 21 stycznia 2020
premier.gov.pl
Zaprezentowaliśmy Polskę i polską gospodarkę jako jedną z najbardziej dynamicznych na świecie. Jestem przekonany, że przyciągniemy do Polski kolejne inwestycje i stworzymy nowe miejsca pracy – mówił Mateusz Morawiecki po rozmowach z polskimi i japońskimi przedsiębiorcami.

Podczas drugiego dnia wizyty szef polskiego rządu wziął udział w trzech sesjach rozmów z przedsiębiorcami polskimi i japońskimi, które zostały zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Rozmowy dotyczyły m.in. nowych technologii, infrastruktury oraz energetyki.

Podczas spotkania dotyczącego inwestycji premier podkreślił, że Polska jako jeden z dwóch krajów na świecie od 30 lat rozwija się bez recesji. W Polsce dla inwestorów stworzyliśmy warunki, które przez firmy badawcze określane są jako jedne z najlepszych na świecie – kontynuował. Jak dodał Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką świata, gdzie wielu inwestorów zainteresowanych jest Polską.

Po pierwszej sesji Prezes Toshiba Corporation Toru Cubo poinformował, że otworzy ona w Gnieźnie pierwszy w Europie zakład produkcyjno-dystrybucyjny jeszcze w 2020 r. Koszt jego wybudowania ma przekroczyć 100 mln zł.

W trakcie rozmów poświęconych infrastrukturze szef rządu podkreślił, że Polska jest w fazie ogromnych inwestycji infrastrukturalnych. W najbliższych kilku latach w Europie nie będzie większego niż Polska placu budowy dla dróg, kolei i lotnisk - mówił Morawiecki w odniesieniu do inwestycji związanej z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce.

Podczas rozmów z przedsiębiorcami dotyczących energetyki premier podkreślał, że Polska ma nietypowy mix energetyczny, ale traktuje to jako szansę. W energetyce jesteśmy u progu podjęcia kluczowych decyzji dotyczących energetyki atomowej. Japonia jest najbardziej zawansowanym na świecie państwem w zakresie konwersji energii z węgla na gaz być może to jest technologia, w obszarze której będziemy współpracować  - mówił szef rządu, a współpracę w dziedzinie energetyki określił jako strategiczną.

Premier zaznaczył również, że Polska i Japonia mogą współpracować ze sobą także na polu politycznym, zapewniając obniżenie napięć geopolitycznych w regionie. Jak podkreślił, mamy wspólnego sojusznika, jakim są Stany Zjednoczone, główny gwarant pokoju i bezpieczeństwa na świecie. Łączy nas biznes, inwestycje, gospodarka oraz geopolityka – podsumował Mateusz Morawiecki.

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze