Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier w Berlinie: Stajemy się dla Niemiec jednym z kluczowych partnerów biznesowych, gospodarczych i politycznych

AS 10:30 28 stycznia 2020
Kancelaria Premiera Twitter
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Urzędzie Kanclerskim na śniadaniu roboczym z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Poruszone zostały m.in. tematy unijne oraz kwestie dotyczące stosunków dwustronnych.

– Miałem możliwość zobaczyć Instytut Pileckiego, który został tutaj niedawno otwarty i bardzo dziękuję wszystkim, którzy go stworzyli. Jest to miejsce pamięci, które w sposób atrakcyjny dla młodzieży pokazuje straszne losy Polski - powiedział premier. 

– Obozy zagłady były miejscem niewyobrażalnej zbrodni i niewyobrażalnego ludobójstwa. Mogłem obejrzeć wczoraj miejsce, gdzie odbyła się konferencja w Wannsee. To moment, który rozpędził machinę śmierci - mówił Mateusz Morawiecki. 

– Kładziemy nacisk na politykę rolną, politykę spójności, rozwój infrastruktury. Przekazałem kanclerz Angeli Merkel pomysł komisarza Wojciechowskiego, jak zwiększyć środki na cele klimatyczne, a zarazem na politykę rolną - dodał. 

–  Nasze rozmowy dotyczyły też działań protekcjonistycznych krajów takich jak Chiny, Stany Zjednoczone. Europa oparta jest na handlu, mamy gospodarki otwarte, chcemy unikać protekcjonizmu. Tu Polska i Niemcy mają wspólne stanowisko - podkreślił szef polskiego rządu. 

– OECD do końca roku ma wypracować mechanizm wspólnego podatku cyfrowego. Czekamy na propozycje i będziemy albo gotowi, żeby była to część budżetu unijnego albo podatek cyfrowy będzie w identyczny sposób wdrożony we wszystkich krajach cżłonkowskich - powiedział Mateusz Morawiecki.

– To dobra wizyta, wczoraj bardziej historyczna i dzisiaj bardzo praktyczna związana z interesami Polski, których będziemy strzec na każdej linii frontu. Stajemy się dla Niemiec jednym z kluczowych partnerów biznesowych, gospodarczych i politycznych - dodał. 

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze