Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier uspokaja rolników: Jak będzie trzeba, dokonamy nowelizacji budżetu, bo wypłata odszkodowań jest dla nas fundamentalna

am 16:40 31 lipca 2018
twitter.com
– Jesteśmy gotowi do kompensaty szkód, jak będzie trzeba, dokonamy nowelizacji budżetu, bo wypłata odszkodowań dla rolników jest dla nas fundamentalnie ważna – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

– My po stronie państwa, po stronie rządu jesteśmy gotowi do kompensaty szkód. Jak trzeba będzie, dokonamy nowelizacji ustawy budżetowej, ponieważ wypłata tych odszkodowań dla rolników jest dla nas fundamentalnie ważna – powiedział szef rządu na konferencji prasowej, która miała miejsce na drodze na trasie Wschowa – Konradowo.

Premier przypomniał, że rząd przyjął program pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich poszkodowanych przez suszę lub powódź w tym roku.  Morawiecki zaznaczył, że wypłaty dla rolników związane ze startami spowodowanymi suszą będą "grubo przekraczać 0,5 mld zł, będą oscylować wokół 700-800 mln zł".

Apelował to wszystkich gmin aby sprawiedliwie i rzetelnie szacowały szkody powstałe w uprawach rolnych. Wskazał, że w woj. kujawsko-pomorskim na 144 gmin tylko dwie przekazały wojewodzie informacje dot. szacowanych szkód. 

– Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego – wskazywał na istotne segmenty gospodarki naszego kraju. Dodał, że rząd będzie ten sektor wspierać i rozwijać na różne sposoby.

– Rolnictwo coraz bardziej łączy się z innowacyjnością i innowacjami. Chcemy być nowocześni, żeby wieś polska kojarzyła się (...) z ogromnym sukcesem, bo to w końcu polska wieś żywi nas, karmi i jest podstawą polskiego eksportu. Jesteśmy dumni z naszych rolników – podsumował Prezes Rady Ministrów.

 

Źródło: polskieradio.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze