Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: To dzięki ministrowi Szumowskiemu jesteśmy dziś w lepszej sytuacji niż kraje Europy Zachodniej

JJ 20:35 22 maja 2020
Wikimedia Commons
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Dolnym Śląsku bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat działań szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego. W ocenie premiera, to właśnie dzięki decyzjom ministra Polska w obliczu pandemii koronawirusa jest w lepszej sytuacji niż niektóre kraje Europy Zachodniej.

Szef polskiego rządu podczas piątkowej wizyty na Dolnym Śląsku m.in. zwiedził budowany stopień wodny w Malczycach na Odrze.

Morawiecki, pytany na konferencji prasowej, czy stracił zaufanie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego odparł, że dzięki jego szybkim decyzjom „jesteśmy w dużo lepszym położeniu niż większość krajów zachodniej Europy, zarówno jeśli chodzi o ochronę zdrowia, jak i gospodarkę”.

Morawiecki wskazał, że wszystkie państwa stawały przed dylematem „czy ratować życie i zdrowie swoich obywateli, czy gospodarkę”.

– Niektóre (państwa) w bardzo darwinistyczny sposób podchodzą do tego dylematu. Wystarczy poczytać artykuły z zachodniej Europy o receptach na leczenie bądź brak leczenia niektórych grup ludności, aby złapać się za głowę i pomyśleć: co to za cywilizacja, co to za podejście. My uciekliśmy od tego dylematu - zaznaczył premier.

Wskazał, że udało się to zrobić dzięki „szybkiemu zwiększeniu liczby łóżek w szpitalach zakaźnych”.

– Poprzez skonstruowanie szybko systemu szpitali jednoimiennych - i tu rola ministra Szumowskiego była nieoceniona - znakomicie to wszystko zorganizował i przeprowadził- mówił Morawiecki.

Dodał, że na początku rozwoju epidemii płynęły „wezwania do zakupu na całym świecie wszystkich możliwych sprzętów”.

– Sądzę, że SMS posła Sławomira Neumana do wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego w tej kwestii wprawia naszych konkurentów politycznych Koalicji Obywatelską, Platformę Obywatelską, pana Trzaskowskiego w takie zakłopotanie, że różne redakcje dostały zadanie, zadają mi identyczne pytania, bo dziś już takich pytań dostałem parę- podkreślił szef rządu.

Dodał, że odpowiada na te pytanie zgodnie z prawdą.

– Cieszę się, że mamy tak dobrego, sprawnego ministra, którym jest minister Szumowski- powiedział Morawiecki.

 

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze