Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Szydło powitała nowych wiceministrów spraw zagranicznych

kos 21:35 25 maja 2017
wiceminister Marek Magierowski i premier Beata Szydło msz.gov.pl
Premier Beata Szydło wręczyła nominacje nowym wiceministrom spraw zagranicznych. Podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za sprawy polityki wschodniej i bezpieczeństwa został Bartosz Cichocki, natomiast za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką będzie odpowiadał podsekretarz stanu Marek Magierowski.

Bartosz Cichocki urodził się w 1976 r. Jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia, Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Agencji Wywiadu i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Marek Magierowski urodził się w 1971 r. Ukończył studia hispanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez ponad 20 lat pracował jako reporter, redaktor i publicysta. Był m.in. zastępcą szefa działu gospodarczego w "Gazecie Wyborczej", szefem działu zagranicznego oraz działu biznes tygodnika "Newsweek Polska", zastępcą redaktora naczelnego "Forum". W latach 2006-2011 był zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", następnie, jako publicysta, pisał o polityce zagranicznej w tygodnikach "Uważam Rze" i "Do Rzeczy". W październiku 2015 r. zakończył karierę dziennikarską i rozpoczął pracę w Kancelarii Prezydenta RP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, następnie został dyrektorem Biura Prasowego KPRP.

Źródło: msz.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze