Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier skomentował atak na Magierowskiego: to sytuacja niedopuszczalna. Nie ma naszej zgody na akty ksenofobii

pmb 9:52 15 maja 2019
Flickr/Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0
Rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego jest sytuacją niedopuszczalną. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Do ataku doszło we wtorek. Napastnika aresztowano ok. 90 minut po zajściu.

"Rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego jest sytuacją niedopuszczalną. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli" – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Zajście skomentował również Johny Daniels. "Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski został wczoraj zaatakowany. Wszyscy powinni potępić ten atak i cieszę się, że izraelska policja podjęła szybkie działania i aresztowała chuligana, który zachowywał się w tak odrażający sposób. Nigdy nie będzie miejsca na przemoc".

– Ambasador Izraela Anna Azari została wezwana do polskiego MSZ. Doceniamy sprawne działanie policji, jakie miało miejsce zaraz po tym incydencie – poinformowała rzeczniczka prasowa resortu Ewa Suwara. 

Czytaj także: Izraelskie media: ambasador Magierowski zaatakowany w Tel Awiwie

Źródło: twitter.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze