Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier przestrzega przed fake newsami ws. koronawirusa

AS 11:57 11 maja 2020
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki prosi o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji dotyczących koronawirusa, poleca korzystanie z oficjalnych stron rządowych w szczególności ze strony Kancelarii Premiera, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Premier podkreślił w poniedziałkowym wpisie na Facebooku, że na samym początku pandemii koronawirusa mówił o tym, że jednym z największych zagrożeń dla naszej wspólnoty jest zjawisko fakenews.

 

"W ciągu ostatnich tygodni spotkałem się z setkami bzdur, kłamstw i pseudonaukowych teorii, które musiałem dementować. Na moje polecenie Kancelaria Premiera na bieżąco monitoruje i weryfikuje informacje, odpowiada na najważniejsze pytania oraz pomaga Wam rozwiewać wątpliwości" - napisał Mateusz Morawiecki.

 

Premier prosił, aby korzystać "tylko ze sprawdzonych źródeł informacji". Polecił korzystanie z oficjalnych stron rządowych z domeny gov.pl, w szczególności ze strony Kancelarii Premiera, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

Morawiecki do swojego wpisu dołączył krótki filmik na którym prof. Andrzej Horban odpowiada na pytanie, czy Ibuprofen szkodzi zarażonym koronawirusem. "Pragnę państwu powiedzieć, że nie ma leków bez objawów ubocznych. Nawet woda używana jako placebo ma 30 procent objawów ubocznych. W związku z tym leki niesterydowe, przeciwzapalne zwłaszcza zażywane bez sensu i bez opamiętania mają objawy uboczne. Natomiast nie mają żadnego wpływu, jak się wydaje, na przebieg tej choroby" - mówi profesor.

 

Na końcu filmiku lektor mówi: "Stop fakenews, zawsze sprawdzaj źródło informacji".

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze