Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Przejdziemy pandemię zwycięsko

JJ 11:58 26 października 2020
Premier Mateusz MorawieckiFot. PAP/Radek Pietruszka
– Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu "Zdrowie Polaków", trwającego w Warszawie.

– Zdrowie jest naszą wspólną troską - podkreślił premier w liście odczytanym podczas inauguracji Kongresu.

– Potrzebna jest nam solidarna współpraca wszystkich pokoleń i specjalistów różnych dziedzin, aby kształtować postawy prozdrowotne, promować odpowiedzialność za siebie i współobywateli - dodał.

Premier nawiązał też do trwającej pandemii koronawirusa. – Stoimy w obliczu pandemii. Wierzę, że przejdziemy ją zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń - podkreślił.

Zapewnił, że rząd nieustanie monitoruje zagrożenia i codziennie stara się dostosować strategię walki z wirusem SARS-CoV-2, tak aby "jak najskuteczniej odpowiadała na potrzeby obecnej sytuacji i chroniła Polaków".

Jak podkreślił rządowa strategia ma trzy główne cele: "bezpieczeństwo i wsparcie seniorów", odpowiedni dostęp do leczenia dla pacjentów z COVID-19 oraz podejmowanie działań, tak aby miały one jak najmniejszy wpływ na gospodarkę i życie codzienne Polaków.

Morawiecki zapewnił, że rząd w obliczu pandemii nie zapomina o pozostałych dziedzinach opieki medycznej.

– Chcemy jak najwcześniej wykrywać choroby i zapobiegać ich rozwojowi - zdeklarował.

Dodał, że powołany przez rząd PiS Fundusz Medyczny, który ma stanowić "okno do realizacji wielu procedur w obszarze schorzeń onkologicznych i rzadkich".

– Ma on też służyć budowaniu kompetencji polskich lekarzy i umożliwić im pracę na najnowocześniejszym sprzęcie z zastosowaniem najnowszych procedur - zaznaczył.

– Jestem przekonany, że przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa Polaków i wydolnością polskiego systemu ochrony zdrowia- zapewnił premier.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze