Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Proszę Państwa - rząd pracuje 24/7!

Sebastian Moryń 14:09 11 marca 2020
fot. Facebook
Zagrożenie koronawirusem to sprawa ponad wszelkimi podziałami - w tej chwili spory polityczne nie mają żadnego znaczenia i kategorycznie będę ucinał wszelkie tego typu narracje - napisał Premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Premier napisał:

W obliczu koronawirus polskie społeczeństwo powinno być i jest jednością. Rząd czy samorząd, lewica czy prawica - wszyscy działamy wspólnie i w porozumieniu.

Właśnie zakończyliśmy spotkanie z marszałkami województw i prezydentami największych miast. Wszyscy zgodziliśmy się, że ochrona polskiej gospodarki, zdrowia obywateli i zabezpieczenie normalnego funkcjonowania państwowych instytucji to priorytet. Będziemy na bieżąco reagować i informować społeczeństwo o dalszych krokach.

Pamiętajmy, że historia Polski uczy jednego - podzieleni jesteśmy podatni na zagrożenia zewnętrzne, jednak zjednoczeni we wspólnej walce zawsze wychodziliśmy zwycięsko z wszelkich prób, przed którymi zostaliśmy postawieni jako naród.

Podczas spotkania Premiera Morawieckiego z prezydentami doszło do wypracowania ponad podziałami strategii na rzecz walki z koronawirusem.

Podczas spotkania doszło do wypracowania właściwego procesu związanego z zawieszeniem działania szkół, szkół wyższych, oper, kin, teatrow. Również dużą rolą samorządów jest wsparcie dla osób samotnych, słabszych, będących pod opieką ośrodków pomocy społecznej. Premier zaapelował do samorządów o wsparcie tych dla tych osób w codziennych czynnościach, zakupach produktów spożywczych i leków.

Kolejnym polem współpracy jest zabezpieczenie osób w kwarantannie, tutaj możliwa jest współpraca Policji ze strażą pożarną. - Staramy się na bieżąco realizować potrzeby zgłaszane przez szpitale, także tych prowadzonych przez samorządy. Do tej pory MF zadysponowało już 470 mln złotych na te potrzeby, kolejne środki będą uruchamiane sukcesywnie - powiedział Premier.

Premier podziękował samorządom za spokojną i merytoryczną dyskusję nad zagadnieniami walki z koronawirusem - ta współpraca będzie realizowana także poprzez wojewodów, którzy są dostępni dla samorządów.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze