Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier potwierdza decyzję państw V4. "Nie ma wśród nas zgody na bezpodstawne ataki na żadnego z partnerów"

am 15:07 18 lutego 2019
twitter.com/@PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w poniedziałek rano przekazał premierom Węgier, Czech i Słowacji stanowisko polskiego rządu ws. szczytu Grupy Wyszechradzkiej. Wcześniej o zsolidaryzowaniu się z Polską partnerów V4 informowała Czech News Agency.

"Dziś rano przekazałem premierom Węgier, Czech i Słowacji nasze stanowisko ws. szczytu Grupy Wyszehradzkiej. Ważna decyzja o przesunięciu spotkania z Izraelem pokazuje, że V4 jest jednością i nie ma wśród nas zgody na bezpodstawne, rasistowskie ataki na żadnego z partnerów" – czytamy we wpisie premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Na łamach portalu telewizjarepublika.pl informowaliśmy również o deklaracji czeskiego premiera Andreja Babisza, który potwierdził, że nie wybiera się na szczyt do Izraela.

Sukces siły i argumentów

Odwołanie szczytu w Izraelu skomentowała na Twitterze również Beata Mazurek. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wskazuje na "sukces siły i argumentów polskiego PMM i polskiej dyplomacji".

 

Sprawa dotyczy słów szefa izraelskiego MSZ, który powiedział, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Później, zamiast przeprosić, tylko powtórzył wcześniej przywoływane tezy. – Prawdy historycznej nie da się zmienić. Polska była wielkim cmentarzem narodu żydowskiego, jest tylko jedna prawda historyczna. Antysemityzm tkwił w Polakach przed, podczas i po Holocauście – mówił Israel Katz.

 

Źródło: Czech News Agency, telewizjarepublika.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze