Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Polska wizja Europy wpisuje się w wizję papieża Franciszka

am 12:28 4 czerwca 2018
twitter.com
– Papież Franciszek potwierdzał, że polska wizja zjednoczonej Europy - Europy ojczyzn - właściwie w idealny sposób wpisuje się w jego wizję Europy – odniósł się premier Morawiecki do słów Ojca Świętego.

– Tak jak wielki Polak papież Jan Paweł II mówił, że Europa potrzebuje dwóch płuc, to papież Franciszek chyba idzie jeszcze dalej, jeśli mogę tak powiedzieć, chce zjednoczonej Europy, ale Europy jednocześnie bardzo różnorodnej. Ta wizja Europy jest bardzo, bardzo bliska wizji Europy, którą my reprezentujemy – powiedział premier na briefingu prasowym po audiencji.

Zaznaczył również, że Polska dąży do budowy "Europy ojczyzn". Zależy nam na podtrzymaniu i pielęgnowaniu tożsamości państw i narodów Europy.

– Muszę powiedzieć, że byłem nawet trochę zaskoczony, jak bardzo mocno papież Franciszek potwierdzał, że ta nasza, polska wizja zjednoczonej Europy, ale Europy ojczyzn, właściwie w idealny sposób wpisuje się w jego wizję Europy  – powiedział szef polskiego rządu.

W rozmowie poruszono również politykę migracji. – Papież Franciszek absolutnie zgadza się z naszą polityką ws. migracji; mówiłem o wkładzie Polski do różnych funduszy czy zaangażowaniu w odbudowę szpitali i szkół – mówił premier.

Podczas briefingu padło pytanie, czy papież podjął temat pomocy migrantom i postulowanej przez Polskę formę pomocy "na miejscu".

– Papież Franciszek widzi to również dokładnie tak samo jak my, ponieważ wymieniliśmy się tutaj naszymi spostrzeżeniami, jak radzić sobie z tym problemem; mówiłem o tym naszym wkładzie do różnych funduszy, mówiłem o tym, co robimy też, starając się odbudować szpitale, szkoły na Bliskim Wschodzie czy (...) w północnej Afryce - stwierdził.

– Papież absolutnie zgadza się z naszą polityką, tutaj nie było cienia wątpliwości, że to jest ten kierunek działań, kierunek działań politycznych, ale też w obszarze właśnie migracji, a w szczególności uchodźców, który my prezentujemy – podsumował szef polskiego rządu.

Premier złożył także wieniec kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II.

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze