Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Polska nie zrezygnowała z niemieckich reparacji

AS 16:55 21 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Mateusz Morawiecki w wywiadzie, którego udzielił kilku niemieckim gazetom powiedział, że Polska nigdy nie otrzymała od Niemiec odpowiedniej rekompensaty za straty poniesione w okresie drugiej wojny światowej. Całość wywiadu ukaże się w czwartkowym wydaniu niemieckich gazet grupy medialnej "Funke".

Mateusz Morawiecki przypomniał niemieckim dziennikarzom, że Polska nie otrzymała od Niemiec odpowiedniej rekompensaty za okrucieństwa drugiej wojny światowej. - W czasie wojny straciliśmy sześć milionów obywateli, o wiele więcej niż inne kraje, które otrzymały znaczne reparacje wojenne - powiedział polski premier.

 

- To nie jest w porządku i tak nie może pozostać - dodał.

 

Mateusz Morawiecki nie podał konkretnej kwoty reparacji. Przypomniał, że cały czas pracuje nad tym problemem komisja parlamentarna. - Musimy wiele przeanalizować. Niemcy zlikwidowali ponad tysiąc polskich wsi. Poważnie podejdziemy do kwoty jakiej będziemy się dopominać - powiedział polski premier.

Mateusz Morawiecki odrzucił podnoszony przez Niemcy argument, że Polska w 1953 roku zrzekła się reparacji od Niemiec. Premier stwierdził, że polski rząd nie uznaje ówczesnych kontraktów pomiędzy Polską i NRD, bowiem obydwa kraje były częścią bloku sowieckiego.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze