Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: pokój na Bliskim Wschodzie jednym z najistotniejszych wyzwań

M.N. 11:21 12 stycznia 2019
premier.gov.pl
"Polska traktuje kwestię pokoju na Bliskim Wschodzie jako jedno z najistotniejszych wyzwań polityki zagranicznej i obronnej" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W połowie lutego (13-14.02) w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja bliskowschodnia współorganizowana ze Stanami Zjednoczonymi. Zaproszenia do udziału w niej skierowano do szefów MSZ kilkudziesięciu krajów. 

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że pokój na Bliskim Wschodzie to jedno z najistotniejszych wyzwań. "Powstrzymanie walk w tym newralgicznym regionie jest kwestią fundamentalną, jeśli chodzi o zapewnienie stabilizacji i bezpieczeństwa całego świata" - uważa szef polskiego rządu.

Szczegółowy harmonogram konferencji i listę jej uczestników przedstawi w najbliższym czasie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort jest odpowiedzialny za organizację wydarzenia razem z partnerami ze Stanów Zjednoczonych. W trakcie spotkania szczególny nacisk ma być położony na omówienie sytuacji w Iranie, o czym mówił w rozmowie z telewizją Fox News sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Źródło: IAR, media, Telewizja Republika, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze