Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier poinformuje dziś o „planie awaryjnym” rządu ws. klasyfikacji maturzystów

PR 9:10 24 kwietnia 2019
Adam Guz/KPRM
- Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na środowej Radzie Ministrów specjalnego projektu nowelizacji prawa oświatowego, który pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się a wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Ten "plan awaryjny" odpowiada na niebezpieczeństwo nieklasyfikowania uczniów - poinformował szef KSRM Jacek Sasin, który wyraził jednak nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji.

Jacek Sasin został zapytany w TVN24 o to, czy rząd przygotowuje jakiś plan awaryjny, gdyby do klasyfikacji maturzystów jednak nie doszło.

- Mamy gotowe rozwiązanie. O szczegółach będzie dzisiaj informował premier Mateusz Morawiecki - podkreślił Sasin.

- Będzie ono odpowiadało na niebezpieczeństwo nieklasyfikowania części maturzystów - powiedział.

Szef KSRM wyraził jednocześnie nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji, iż nauczyciele odmówią klasyfikowania swoich uczniów.

Szef kancelarii premiera zwracał uwagę w TVP1, że od kilku tygodni maturzyści żyją w niepewności, czy będą mogli podejść do egzaminów maturalnych. 

- Żeby zakończyć ten stan niepewności i przeciąć wszystkie wątpliwości, ostatecznie we wtorek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na dzisiejszej Radzie Ministrów specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, która pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się, aby wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów, a potem mogli - jeśli będzie taka ich wola - wstępować na studia wyższe - oświadczył Dworczyk.

Jak zapowiedział Dworczyk, w środę o godz. 15 rozpocznie się posiedzenie Rady Ministrów i rząd w pierwszej części posiedzenia będzie rozpatrywał złożony przez premiera projekt.

- Pierwsza część będzie dostępna dla mediów, dlatego wszyscy od pana premiera będą mogli się dowiedzieć, jak precyzyjnie te zmiany będą wyglądały - dodał.

 

Źródło: TVN24, TVP1, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze