Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier po spotkaniu z Hakkinenem: Cieszę się, że takie osoby stają się naszymi ambasadorami

am 17:09 10 września 2018
twitter.com/@PremierRP
Właśnie startuje nowa akcja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W ramach projektu "100 x 100" do naszego kraju przyjedzie sto wpływowych postaci z świata nauki, sportu, kultury i biznesu. W tym mistrz świata Formuły 1 - Mika Hakkinen. – Cieszę się, że takie osoby, jak Mika Hakkinen stają się naszymi ambasadorami, ambasadorami Polski i polskości – podkreślił premier podczas spotkania z fińską legendą.

– Bardzo się cieszę, że mogłem porozmawiać z panem Miką Hakkinenem o polskiej historii, o 100 latach naszej niepodległości, ale i o przyszłości. Cieszę się, że takie osoby stają się naszymi ambasadorami, ambasadorami Polski i polskości – mówił Morawiecki.

– Bardzo dobrze się dzieje, że mamy taki program, że osoby znane na całym świecie będą opowiadać o Polsce, rozsławiać jej imię i będą adwokatami polskiej sprawy – wskazał szef Rady Ministrów.

Niespełna 50-letni Hakkinen to były kierowca wyścigowy; przez 10 lat startował w Formule 1. W sezonach 1998 i 1999 zdobył tytuł mistrza świata. Po zakończeniu kariery w F1 startował w niemieckiej serii samochodów turystycznych (DTM).

 

Polska Fundacja Narodowa zainauguruje spotkanie, w którym udział weźmie fiński kierowca wyścigowy i dwukrotny mistrz świata Formuły 1 - Mika Hakkinen; brytyjski filmowiec Patrick Nay; komentator F1 Mark Gallagher oraz polski historyk z Polskiej Akademii Nauk - dr hab. Jan Szumski.

Jak podkreśla wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Robert Lubański, "celem projektu nie jest promowanie np. turystyki czy konkretnej inwestycji, ale wszystkiego po trochu".

Spotkania z wpływowymi postaciami ze świata nauki, sportu, kultury i biznesu będą odbywać się nie tylko w Warszawie, lecz również w innych polskich miastach.

– Musimy budować rozpoznawalność Polski - przekonuje wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Robert Lubański.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze